Aydan Üstkanat | Aydan Dostlarla
Aydan Dostlarla

Sosyal medyada yemek odaklı, sahtelikten uzak ve iyi hesapları ortaya çıkarmak için Şef Aydan Üstkanat tarafından düzenlenen bir etkinliktir. “Aydan Dostlarla” her yıl 8 yıldız seçer. Etkinliğe önceki yıllarda seçilmiş ve halen hesabını aktif ve nitelikli kullanmaya devam eden yıldızların da katılımını önemser. Bu sebeple dost sofrası her yıl daha da genişleyerek büyür.

Yıldız olmak, bazıları için hayatlarında yeni bir sayfa açmaya da vesile oluyor. Kimi profesyonel hayata adım atıyor, kimi de hali hazırda yaptığı işinde ismini daha fazla duyurma olacağı yakalıyor. İşinde iyi olanların birlikteliği ile oluşan sinerji, bireylerin hayatına veya yemek dünyasına güçlü bir etki yaratıyor.

Aydan Dostlarla etkinliği, bir anlamda yemek dünyası için yeni micro infulecer’ların keşfi oluyor. Böylelikle yıldızlar, kimi zaman yemek yazarı olarak veya fotoğrafçılık konusunda profesyonelliğe adım atabiliyor. 

Amaç, yemek yapmaya emek veren ve tutkuyla bağlanmış sosyal medya kullanıcısı isimlerin fark edilmesini sağlamak. Şef Aydan Üstkanat, 365 gün boyunca özenle takip ettiği yemek temalı sosyal medya hesaplarından 9 kategoriden en iyileri seçer. Hep birlikte mutfağa girip yemekler hazırlarlar. Yıllardır düzenli şekilde profesyonel mutfakta hazırlığı gerçekleşen “Aydan Dostlarla” buluşması bir gelenek halini almıştır.

Keşfedilmeye hazır en güzel sosyal medya hesaplarının ortaya çıkması için her yıl titizlikle sosyal medya hesaplarını taradığını belirten şef Aydan Üstkanat, “Çok şeyin sahte ve sanal olduğu bir dünyada sımsıcak hesapları sosyal medyada arıyorum. Bu çabamın ne kadar değerli olduğunu etkinliğe katılan dostlarımdan anlıyorum. Her birinin takipçilerine karşı üslubu, seçtiği kelimeler ve bir fotoğraf karesinde oluşturdukları dünya bu hesapları kesinlikle farklı kılıyor.” diyor.