Aydan Üstkanat | AYDANCA - AYDAN'A İKİ ÖDÜL
AYDAN'A İKİ ÖDÜL
AYDANCA

AYDAN'A İKİ ÖDÜL

Aydan’a İki Anlamlı Ödül Geldi!

Haber – Yemek Stilisti ve Gastronomi Danışmanı Aydan Üstkanat, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri kapsamında “En İyi Gurme ve Yazar” seçilirken, Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Ödülleri kapsamında da "UN" kitabı ile "Araştırma / İnceleme / Kitaplar" dalında ödüle layık görüldü.

TÜRES’in düzenlediği yarışmada altı yemek yazarı arasından beş yüz bini aşkın katılımcının oylarıyla birinci seçilen Aydan Üstkanat, bir kez daha, “Un’u hayatınızdan çıkarın!” diyenlere karşı tüketiciye un meselesinin temelini anlatmanın önemine vurgu yaptı.

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi ve Anadolu Halk Mutfağı Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri” töreninde ise Üstkanat’a ödülünü takdim eden Anadolu Mutfakları Derneği Başkanı Adnan Şahin, "Özellikle son dönem una yapılan karamalara karşın Üstkanat; ‘UN’ kitabını çıkardı, bunu herkes yapamazdı. Anadolu’nun en özel unlu tariflerine yer vererek onları tekrar hatırlatmış oldu." dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

VİŞNELİ MADELİENS

VİŞNELİ MADELİENS

Rafine Şekersiz Vişneli Madeliens 8-9 adetKuru ...
DEVAMINI OKUYUN
ŞAHANE GÖZLEME

ŞAHANE GÖZLEME

4 büyük gözleme için3 sb Kavılca unu1 + 3/4 sb suBir çay kaşığı tuz1 ...
DEVAMINI OKUYUN
AYDAN İÇİN EN'LER LİSTESİ 2022

AYDAN İÇİN EN'LER LİSTESİ 2022

2022 yılının Aydan için ‘en’ ler listesi:Keşfettiğim, izlediğim, denediğim, okuduğum içeri ...
DEVAMINI OKUYUN