Aydan Üstkanat | AYDANCA - METGALA
METGALA
AYDANCA

METGALA

Bir önceki instagram yayınımda anlattım #metgala moda ekseninde oluşan önemli bir bağış günü. Peki sofistike duruşuyla podyumdan geçen onlarca ünlü o gece ne yedi? Asıl merakım kıyafetten çok buydu.

Ünlü modacı Karl Lagerfeld'e ithaf edilen bu yılki temada, caterer Oliver Cheng, tasarımcının en sevdiği yemeklerden bazılarını içeren enfes bir akşam yemeğini planlamış. Gördüğüm menü ve mekanın fotoğrafları ‘ne yediğin değil, nasıl sunulduğu önemli’ sözünün altını çiziyor. Yemekte bebek sebzeleri, limonlu krema fraîche ve trüf karı ile soğutulmuş bahar bezelye çorbası, ardından sebze najı, kuşkonmaz, çilek turşusu ve turp ile kral somonu varmış.

Geceyle ilgili detayları da @vouge_official yazı işlerinden aktarıyorum size:

“….Fransız keten peçeteler, el boyaması vernikli şamdanlar, Red Command ve Coral Charm şakayıkların da aralarında bulunduğu pembe çiçek demetleriyle süsleniyor. Vogue'da yıllık etkinliğin planlanmasında yakından yer alan katkıda bulunan editör Eaddy Kiernan, "Umut, evinde bir akşam yemeği gibi hissedilmesidir" diyor.

Fakat yine bir merakıma cevap fotoğraf bulamadım: tüm o güzel kadınlar, giydikleri o elbiselerle kominal masa, minik sandalyeye nasıl oturup yemek yiyebildiler? Güzel gece güzel…

Fotoğraflar Flo Ngala

Bunlar da ilginizi çekebilir!

BAHARATLI TEPSİ EKMEK

BAHARATLI TEPSİ EKMEK

Bir kere yapın bu tarif için fazladan ekmek alacağınıza bahse girerim. Bayat ekmeği değerlendirme ...
DEVAMINI OKUYUN
SİZ ONU NASIL TANIRSINIZ?

SİZ ONU NASIL TANIRSINIZ?

Çocukluğunda arabalı sokak satıcılarından tulumba tatlısı yemeyen belki vardır ama o şerbeti daml ...
DEVAMINI OKUYUN
KADİRLİ SUCUĞU

KADİRLİ SUCUĞU

Ramazan ayı süresince @foodonline ...
DEVAMINI OKUYUN