Aydan Üstkanat | AYDANCA - METGALA
METGALA
AYDANCA

METGALA

Bir önceki instagram yayınımda anlattım #metgala moda ekseninde oluşan önemli bir bağış günü. Peki sofistike duruşuyla podyumdan geçen onlarca ünlü o gece ne yedi? Asıl merakım kıyafetten çok buydu.

Ünlü modacı Karl Lagerfeld'e ithaf edilen bu yılki temada, caterer Oliver Cheng, tasarımcının en sevdiği yemeklerden bazılarını içeren enfes bir akşam yemeğini planlamış. Gördüğüm menü ve mekanın fotoğrafları ‘ne yediğin değil, nasıl sunulduğu önemli’ sözünün altını çiziyor. Yemekte bebek sebzeleri, limonlu krema fraîche ve trüf karı ile soğutulmuş bahar bezelye çorbası, ardından sebze najı, kuşkonmaz, çilek turşusu ve turp ile kral somonu varmış.

Geceyle ilgili detayları da @vouge_official yazı işlerinden aktarıyorum size:

“….Fransız keten peçeteler, el boyaması vernikli şamdanlar, Red Command ve Coral Charm şakayıkların da aralarında bulunduğu pembe çiçek demetleriyle süsleniyor. Vogue'da yıllık etkinliğin planlanmasında yakından yer alan katkıda bulunan editör Eaddy Kiernan, "Umut, evinde bir akşam yemeği gibi hissedilmesidir" diyor.

Fakat yine bir merakıma cevap fotoğraf bulamadım: tüm o güzel kadınlar, giydikleri o elbiselerle kominal masa, minik sandalyeye nasıl oturup yemek yiyebildiler? Güzel gece güzel…

Fotoğraflar Flo Ngala

Bunlar da ilginizi çekebilir!

ZEYTİNYAĞLI KARIŞIK SEBZE

ZEYTİNYAĞLI KARIŞIK SEBZE

Dün eve bir sepet gelmiş, büyük bir bal markası göndermiş.Sepette bir avuç boncuk Ayşe, az ...
DEVAMINI OKUYUN
MOREL MANTARI

MOREL MANTARI

Son zamanlarda o kadar saçma bilgiler dönüyor ki instagram’da. Neymiş mantar yıkanmaz soyulurmuş. ...
DEVAMINI OKUYUN
METGALA

METGALA

Bir önceki instagram yayınımda anlattım #metgala moda ekseninde oluşan önemli bir bağış günü. Pek ...
DEVAMINI OKUYUN