Aydan Üstkanat | AYDANCA - METGALA
METGALA
AYDANCA

METGALA

Bir önceki instagram yayınımda anlattım #metgala moda ekseninde oluşan önemli bir bağış günü. Peki sofistike duruşuyla podyumdan geçen onlarca ünlü o gece ne yedi? Asıl merakım kıyafetten çok buydu.

Ünlü modacı Karl Lagerfeld'e ithaf edilen bu yılki temada, caterer Oliver Cheng, tasarımcının en sevdiği yemeklerden bazılarını içeren enfes bir akşam yemeğini planlamış. Gördüğüm menü ve mekanın fotoğrafları ‘ne yediğin değil, nasıl sunulduğu önemli’ sözünün altını çiziyor. Yemekte bebek sebzeleri, limonlu krema fraîche ve trüf karı ile soğutulmuş bahar bezelye çorbası, ardından sebze najı, kuşkonmaz, çilek turşusu ve turp ile kral somonu varmış.

Geceyle ilgili detayları da @vouge_official yazı işlerinden aktarıyorum size:

“….Fransız keten peçeteler, el boyaması vernikli şamdanlar, Red Command ve Coral Charm şakayıkların da aralarında bulunduğu pembe çiçek demetleriyle süsleniyor. Vogue'da yıllık etkinliğin planlanmasında yakından yer alan katkıda bulunan editör Eaddy Kiernan, "Umut, evinde bir akşam yemeği gibi hissedilmesidir" diyor.

Fakat yine bir merakıma cevap fotoğraf bulamadım: tüm o güzel kadınlar, giydikleri o elbiselerle kominal masa, minik sandalyeye nasıl oturup yemek yiyebildiler? Güzel gece güzel…

Fotoğraflar Flo Ngala

Bunlar da ilginizi çekebilir!

KAMBER BİBER DOLMASI

KAMBER BİBER DOLMASI

Kambersiz dolma olmaz he he! Kamber diye bir kırmızı minnoş biber girdi hayatımıza canlarım. ...
DEVAMINI OKUYUN
ŞİFA ÇORBASI

ŞİFA ÇORBASI

Canlarım; komşunuz, hiç görüşmeseniz de sokağınızdaki her hangi biri hasta olursa ona bir kap sıc ...
DEVAMINI OKUYUN
VİŞNELİ GALETTE GÖRÜNÜMÜNDE LOR KURABİYESİ

VİŞNELİ GALETTE GÖRÜNÜMÜNDE LOR KURABİYESİ

Fransa’da Galette Complète, başka bir varyasyonu Galette içine sıcak sosis sarılan ‘Galette Sauci ...
DEVAMINI OKUYUN