Aydan Üstkanat | SALATA - PATATES SALATASI
PATATES SALATASI
SALATA

PATATES SALATASI

Herkesin bir yoğurt yeme şekli olduğu gibi, her aşçının da bir patates salatasını yapış şekli vardır, inanın! Herkes farklı yapar bu salatayı.

Şimdi vereceğim tarifi dahi, bire bir hazırlayanlarınkini hep birlikte tadabilme şansımız olsa, emin olun bu iddiamı ispatlayabilirdim…

Neyse dönelim benim tarife. Bu tarifte taze patates kullanacağız ki, şimdi tam zamanı. Yani tahmin edilen ve bilinenin aksine patates yıllık bir sebze değil elbette onun da taze olduğu mevsimler var.

Patatesleri temizleyip küp olarak doğrayın ve tuzlu suda haşlayın. Bu arada önceden haşlanmış tavuk göğüs etini küçük küçük didin. Kornişon turşuyu doğrayın. Sosu için iki kaşık light mayonez, süzme yoğurt ve biraz limon suyunu iyice çırpın.

Haşlanan patatesleri, süzerek sıcak sıcak bu sosun içine atın. Hafif ezerek karıştırın. İçine tavuk eti, turşu ve arzu ettiğiniz yeşillikleri (ki ben biraz haşlanmamış körpe bezelye ekledim) ekleyin, buradaki önemli ayrıntı sosun kıvamı ve ezilerek kullanılan patatesler. Ve patates salatamız işte hazır!

Ilıkken çok güzel olduğunu, tuz ayarını iyi yapmanız gerektiğini küçük bir not olarak düşüyorum… Afiyetle!

Bunlar da ilginizi çekebilir!

VİŞNELİ MADELİENS

VİŞNELİ MADELİENS

Rafine Şekersiz Vişneli Madeliens 8-9 adetKuru ...
DEVAMINI OKUYUN
ŞAHANE GÖZLEME

ŞAHANE GÖZLEME

4 büyük gözleme için3 sb Kavılca unu1 + 3/4 sb suBir çay kaşığı tuz1 ...
DEVAMINI OKUYUN
AYDAN İÇİN EN'LER LİSTESİ 2022

AYDAN İÇİN EN'LER LİSTESİ 2022

2022 yılının Aydan için ‘en’ ler listesi:Keşfettiğim, izlediğim, denediğim, okuduğum içeri ...
DEVAMINI OKUYUN