Aydan Üstkanat | TATLI - AYDAN’IN VİŞNELİ KURABİYESİ
AYDAN’IN VİŞNELİ KURABİYESİ
TATLI

AYDAN’IN VİŞNELİ KURABİYESİ

“Biraz da yemek tarifi lütfen” diyenleriniz olabilir, haklılar. Bu ara aklım hamur işlerinde, hoş hangi ara değil ki?

Hava cidden sıcak, salata ve soğuk füme etler dışında bir şey yapmak, yemek istemiyorum. Hafif yemekler iyi gidiyor. Atıştırmalıkların da meyveli olması iyi oluyor, tıpkı bugünkü tarifim gibi. Vişne bence mutfaktaki en iyi malzemelerden biri. Ve en sevdiğim tariflerimden olan kendi icadım vişneli kurabiyeme gelecek olursak…

Öncelikle en sevdiğim kurabiye hamurunu hazırlamakla işe başlıyorum. Siz de en sevdiğiniz tarifi bu aşamada kullanabilirsiniz. Tereyağı, yumurta, şeker, kabartma tozu ve un ile hazırlanan herhangi bir kurabiye hamurunu yağladığım pandispanya kalıbına koyuyorum. Diğer tarafta biraz pudra şekeri ve un serpip karıştırdığım bolca dondurulmuş vişneyi kalıbına yaydığım hamurun üzerine serpiştirdim.

Bolca vişne kullanabilirsiniz. 23cm çapındaki bir kalıp için yaklaşık 250gr dondurulmuş vişne. 190°C’de ısınmış fırında 45dk pişmesi yeterli. Bu sürede vişneler hafif eriyip üzerinde nefis bir katman oluşturacak. Belki biraz da pudra şekeri serpebilirsiniz, ben serpiyorum. Ve işte dünyanın en kolay tariflerinden biri karşınızda! Öyle kolay ki, küçük kurabiyecikler yapmak için tek tek hamur parçacıklarına şekil vermeye bile gerek kalmıyor.

Hem de çok lezzetli, afiyetle!

Bunlar da ilginizi çekebilir!

VİŞNELİ MADELİENS

VİŞNELİ MADELİENS

Rafine Şekersiz Vişneli Madeliens 8-9 adetKuru ...
DEVAMINI OKUYUN
ŞAHANE GÖZLEME

ŞAHANE GÖZLEME

4 büyük gözleme için3 sb Kavılca unu1 + 3/4 sb suBir çay kaşığı tuz1 ...
DEVAMINI OKUYUN
AYDAN İÇİN EN'LER LİSTESİ 2022

AYDAN İÇİN EN'LER LİSTESİ 2022

2022 yılının Aydan için ‘en’ ler listesi:Keşfettiğim, izlediğim, denediğim, okuduğum içeri ...
DEVAMINI OKUYUN