Aydan Üstkanat | YEMEK - SEBZELİ TAM BUĞDAY UNLU MAKARNA
SEBZELİ TAM BUĞDAY UNLU MAKARNA
YEMEK

SEBZELİ TAM BUĞDAY UNLU MAKARNA

Sağlıklı beslenme aşkına! Bu makarnalar bana makarnalutfen.com‘dan hediye geldi… Eh artık yedi düvel biliyor bu takıntımı.

Teşekkür ederim kendilerine. Böylelikle tanıştık, sahibinin gıda mühendisi olduğunu ve bu makarnaların hamurunun formüllerinin Tuğba Bayburtluoğlu’nun kendisi tarafından yapıldığını ve besin değerlerini dengede tutarak kaliteli makarnalar elde etmeye çalıştığını öğendim. Aslında sofrasında ne görmek istiyorsa onu yapıyormuş. Denemek için bir ay kadar kiler dolabımda bekledi bu paketler…

Biraz önce acıktım, aklıma geldi. Hemen kolları sıvadım. Sosu için ne özel olarak bir malzeme gittim aldım, ne de oturup saatlerce düşündüm. Tamamen spontane, sebzeli makarna hamurunun lezzetini gölgelemeyecek bir harman, dolapta ne varsa.

Gerçi benim dolapta ne ararsanız var ayrı, mutfağım küçük çaplı market misali. Ne yapmak istediğimi biliyordum, sonucun sade ve basit olmasını istedim. Öyle de oldu… Yanına 5 dakikada buharda haşlanmış brokolileri ekledim. Nefis bir öğle yemeği oldu!

2 Kişilik

Yarım Paket Makarnalütfen Tam Buğday Unlu Makarnası

Bir Miktar Kurutulmuş Domates

Bir Miktar Dilimlenmiş Yeşil Zeytin

Bir Tutam Maydanoz

Beyaz Peynir

Yeteri Kadar Tereyağı, Zeytinyağı ve Tuz

Makarnayı tuzlu suda dirice haşlayın, diğer tarafta küp kurutulmuş domates, zeytin dilimleri ve maydanozu tereyağında biraz terletin. Kesinlikle kavurmayın. Malzemeler yumuşasın yeter. Makarnanın suyunu süzüp içine atın ve hep birlikte harmanlayıp, 3 dk kapağı kapalı tutun, ocağın altını kapatın, tabağa alıp üzerine sızma zeytinyağı gezdirin ve biraz beyaz peynir serpiştirin. İşte hepsi bu kadar!

Bu makarnalar benden tam puanı aldı, keyifli bir öğle yemeği yedim sayesinde, bakalım siz de beğenecek misiniz?

Afiyetle!

Bunlar da ilginizi çekebilir!

BAHARATLI TEPSİ EKMEK

BAHARATLI TEPSİ EKMEK

Bir kere yapın bu tarif için fazladan ekmek alacağınıza bahse girerim. Bayat ekmeği değerlendirme ...
DEVAMINI OKUYUN
SİZ ONU NASIL TANIRSINIZ?

SİZ ONU NASIL TANIRSINIZ?

Çocukluğunda arabalı sokak satıcılarından tulumba tatlısı yemeyen belki vardır ama o şerbeti daml ...
DEVAMINI OKUYUN
KADİRLİ SUCUĞU

KADİRLİ SUCUĞU

Ramazan ayı süresince @foodonline ...
DEVAMINI OKUYUN